contract de munca in belgia

Modalitati de emigrare,acomodare,cazare,gasirea unui job,viata in Belgia pentru noii veniti.Inainte de a pune intrebari in acest forum nu uitati sa consultati "intrebari frecvente ale emigrantului roman" in meniul din stanga.

Moderatori: Moderatori Rombel, Editor Rombel

contract de munca in belgia

Mesajde kryss34 pe 28 Iun 2006, 17:56

am o simpla intrebare,--- cum se poate obtine un contract de munca in belgia ,avand in vedere faptul ca am un patron care e dispus sa faca treaba asta? e posibil,e avantajos,e dificil de facut sau unde as gasi toate detaliile ce imi vor folosi la acest contract ?
am aceasta sansa si nu vreau sa o pierd ! va rog mult poate imi da cineva o `portita`
va multumesc anticipat !!! Rombel_07 Rombel_07
kryss34
Nou venit
Nou venit

Mesajde Guest pe 28 Iun 2006, 18:05

dacâ ai un patron care vrea sâ te angajeze, nimic mai simplu, trebuie sâ iti facâ un contract de muncâ legal, de duratâ ilimitatâ si tot el sâ iti cearâ permisul de muncâ de la ministerul muncii, dupâ care restul vine de la sine, deoarece ai dreptul de a sta legal în belgia, deci de a avea o carte de sejur care se prelungeste anual, atâta timp cât ai si munca.
succes
Guest

Mesajde kryss34 pe 28 Iun 2006, 18:13

asta e problema noastra suntem -NOVICI- daca as putea spuneam, am mai intrebat dar....... crede-ma nimeni nu spune ce si cum.oricum merci ptr raspuns poate ,cu putin de la tine un pik de altcineva reusesc sa inteleg
kryss34
Nou venit
Nou venit

salut didi

Mesajde kryss34 pe 28 Iun 2006, 18:46

merci ptr raspuns.
Patronul respectiv este deacord sa-mi faca contractul.
Facand contractul de munca la ce minister il trimite in belgia sau romania?
Daca stii etapele si ce trebuie facut te rog mult sa-mi spui si mie!
Merci mult
kryss34
Nou venit
Nou venit

Mesajde Guest pe 28 Iun 2006, 18:50

vezi AICI (apasâ pe AICI) informatiile la zi pt obtinerea permisului de muncâ în belgia.
Guest

Înapoi la Emigreaza in Belgia