EUROZONE JOBS/GLOBAL RECRUTING

Modalitati de emigrare,acomodare,cazare,gasirea unui job,viata in Belgia pentru noii veniti.Inainte de a pune intrebari in acest forum nu uitati sa consultati "intrebari frecvente ale emigrantului roman" in meniul din stanga.

Moderatori: Moderatori Rombel, Editor Rombel

EUROZONE JOBS/GLOBAL RECRUTING

Mesajde melany99 pe 21 Sep 2009, 14:16

IN ROMANIA sunt multe firme de recrutare care ofera raiul pe pamant si mult prostii dar pana la urma iti trage tapa,
asa am apelat si noi la o firma,pentru ca altfel nu avem sansa sa gasim un loc de munca in strainatate si am apelat la firma eurozone jobs.global recruting ,pana acuma totul pare ok,saptaman aceasta urmeaza sa soseasca contractele de munca din belgia,eram entuziasmata si tot,dar azi am vb cu un prieten care sa inscris in ianuarie la aceasta firma,tot pentru loc de munca in belgia sofer profesionist,si lui ii ziceau k trebuie sa vina contractul si contractul din ianuarie nici acuma nu a ajuns,asa ca am intrat in panica

stie cineva ceva despre aceasta firma,am cautat si in alte forumuri dar nu prea am gasit,pentru ca in ziua de azi numai poti avea incredere nici in umbra ta :(

nu stie cineva cum pot sa ma interesez daca exista in orasul halle ceva sere mari,plantatii pentru ca ni sa zis ca o sa lucram in agricultura
multumesc
Ultima oară modificat de melany99 pe 12 Oct 2009, 21:45, modificat 1 dată în total.
melany99
Junior
Junior

Re: EUROZONE JOBS/GLOBAL RECRUTING

Mesajde speedyvera pe 21 Sep 2009, 17:47

Pentru linistea dvs. personala va pot spune ca intr-adevar in Halle sint sere ca pe peste tot de altfel prin zona flamanda a Belgiei .
Acum , daca firma care s-a ocupat de dvs. este serioasa ..numai Dumnezeu stie .
Furia si intoleranta sint dusmanii unei bune intelegeri

Gandhi
speedyvera
Guru
Guru

Locaţie: West Vlaanderen

Mesajde melany99 pe 22 Sep 2009, 11:09

inteleg,multumesc de informatie,macar atat sa stim
melany99
Junior
Junior

Mesajde Guest pe 28 Oct 2009, 16:39

tanar 27 de ani.independent.doresc sa muncesc in agricultura.ferma;cunoscator limba franceza minim.serios si dispus si la program prelungit.posesor permis de conducere cat b
.daca puteti sa ma ajutati as fi recunascator.multumesc
Guest

Mesajde marius1979 pe 12 Aug 2010, 23:18

Buna ziua

Ma numesc Marius Lazar si sunt din Galati.In luna Martie am aplicat la unul din joburile postate(electricieni Liechtenstein) de Eurozone Jobs(Global Recruting) de pe Tjobs.La cateva zile am fost sunat de Radu Buturca, coadministrator firma ptr a ma deplasa la Tg. Mures si a discuta termenii contractuali.

Zis-si facut, am plecat la Mures unde m-am gasit cu Buturca Radu si a sa sotie Buturca Aurelia ptr a sustine interviul.Spre surprinderea mea am observat ca desi trebuia sa sustin un interviu in engleza ptr job , nu l-am sustinut(am zis ca poate s-a gandit omul ca daca am doua facultobsati terminate ma descurc si la engleza si am trecut cu vederea acest aspect care mi-a ridicat semne de intrebare).In timpul intervilui recunosc ca mi-a facut impresie buna, ptr ca-l vedeam revoltat pe clasa politica romaneasca, pe romani pe care-i considera neseriosi, hoti si-asa mai departe....si mi-am zis ca uite am gasit si eu un administrator serios si care n-are obiceiul de-a cocolosi clientii si natia(fara sa-mi dau seama ca am de-a face cu tata escrocilor).
DECI, AVIZ AMATORILOR II PLACE MULT SA VORBEASCA DESPRE ROMANI CARE NU MUNCESC,CARE NU-SI RESPECTA ANGAJAMENTELE CONTRACTUALE,DESPRE ACEASTA TARA DE CARE NE-AM SATURAT MAJORITATEA.....TOATE ACESTE SUNT TEXTE PE CARE LE INTERPRETEAZA EXTREM DE CONVINGATOR MENITE SA CASTIGE INCREDEREA VIITORILOR EXCROCATI SI SA-I DEA LUI SI FIRMEI credibilitate.DEASEMENI, O SA VA POVESTEASCA CAT DE GREU O DUCE , CUM EL CONDUCE UN LOGAN(ARE UN RESTAURANT CEVA MAI SUS PE NUME TEO), SI CUM CEILALTI INSEALA OAMENII EL NU...

In fine am cazut de acord sa semnez contractul, nu inainte de-al citi si observa ca acesta contine niste articole menite sa intareasca teapa.Gen , daca , nu-ti dau un job iti poti primi doar 20% din banii pe care i-ai virat(cam 1000 Ron) , asta in termen de 6 luni de la intocmirea cerererii care musai trebuie intocmita in Mures.I-am spus ca nu mi se pare ok contractul, raspunsul lui a fost ca nu poate face un contract ptr fiecare in parte.

Deci escrocheria functioneaza dupa urmatoarea schema:

-sa spunem ca are sub contract 2,3 joburi de electrician in Liechetenstein, ptr fiecare aplicant incaseaza 1000 Ron, din ce am obeservat eu are in jur de 200 aplicanti pe http://www.tjobs.ro; 230 aplicanti pe http://www.netjobs.ro; 240 aplicanti pe http://www.myjob.ro.Asta inseamna in jur de 700 aplicanti , daca incaseaza taxa de la o treime din acestia , asta inseamna 250x1000Ron=250000Ron adica 2 miliarde jumate.

Deci practic, el vinde aceeasi marfa de vreo 200 ori, din punctul meu de vedere asta se numeste escrocherie.

In fine, dupa achitarea taxelor(de 1000 Ron) si trimiterea actelor pe mail la inceputul lunii Aprilie am primit raspuns pe mail ca dosarul meu este ok si ca urmeaza sa ca in max 1 sapt sa primesc contractul de la angajatorul din Liechtenstein, asta insemna 15 Aprilie 2010.

De atunci am tot trimis mailuri, nu raspundea nimeni, am dat telefoane si aceeasi poveste.

MINUNE, PRIMESC RASPUNS LA UNUL DIN MAILURILE TRIMSE DE MINE CARE EI,VAZAND INSISTENTA, IMI RASPUNDE NEVASTA-SA(aurelia buturca, ea e cu incasatul banilor) SI-MI SPUNE ,ATENTIE, DUPA 4 LUNI,IN LUNA IULIE,CAND EU TREBUIA SA FIU LA JOB IN APRILIE,CU O NESIMTIRE DE NU-TI VINE SA CREZI OCHILOR CA EXISTA ASEMENEA CREATURI,CA ....INTR-ADEVAR SUNT PROBLEME CU ELECTRICIENII(DAR EI SCOSESE 14 LOCURI PTR ACEASTA POZITIE LA CARE AM APLICAT)

Asa ca aviz amatorilor care sunt in cautare de locuri de munca in strainatate si mai ales la aceasta firma de escroci.

Deasemeni, persoanele care au SE GANDESC SADEA NISTE BANI LA ACESTIA MAI BINE II DATI DE POMANA,DAR MACAR ACLO FACETI O FAPTA BUNA,...IAR PTR CEI CARE ATI ACHITAT TAXE VA ROG SA LUATI LEGATURA CU MINE PTR A INTREPRINDE COLECTIV URMATOARELE DEMERSURI PTR RECUPERAREA PREJUDICIULUI CAUZAT PRIN INSELACIUNE:
-DEMERS PTR SUSPENDAREA AUTORIZATIEI LA ITM MURES
-DEMERSURI COLECTIVE LA OPC SI ANOFM
-INTRODUCEREA UNEI ACTIUNI IN INSTANTA
MENTIONEZ CA TOATE ACESTEA TREBUIE DEMARATE EXTREM DE RAPID PTR CA ANUMITE FAPTE SE PRESCRIU DUPA O ANUMITA PERIOADA.

Deasemeni ii rog pe cei interesati sa-mi trimita copii dupa acte le cu care au aplicat la Global Recruting(contract, chitanta, copie CI ) sau mailuri cu forward primite de la Global Recruting(foarte important)

Mai jos puteti vedea un mail trimis de ei cattre mine prin mine mi se explica ca tot este ok si urmeaza sa plec in Aprilie la job, de atunci au trecut 4 luni...si nimic,sunt TEPARI.DACA LE-AI DAT BANII NICI LA TELEFON NU-I MAI GASESTI.

Thu, April 22, 2010 4:23:59 PM Re:
From: Aura Butiurca <office@global-recruting.com>View Contact
To: LAZAR MARIUS <lazar_g_marius@yahoo.com>

--------------------------------------------------------------------------------

Buna ziua,
Nu va faceti griji, suntem tot aici. Am fost foarte ocupati, am raspuns la cate telefoane am reusit pe zi.
Dosarul dvs este procesat, urmeaza sa primim informatii de la angajator. Incepand de Luni, 26.04.2010, o sa fiti contactat telefonic de catre Dnul. Radu, pentru a va pune la curent cu sosirea contractelor si ce trebuie facut mai departe.
Cand o sa va sune Dnul. Radu, o sa va explice absolut tot ceea ce trebuie sa stiti. Noi am fost aici mereu, in intervalul orar de lucru. Au sunat telefoanele intr-una, dar am avut si mult de lucru.
Cu scuzele de rigoare pentru acest incovenient creat, ne auzim cu siguranta incepand de Luni.
Cu stima,
Global Recruting
----- Original Message -----
From: LAZAR MARIUS
To: Aura Butiurca
Sent: Wednesday, April 21, 2010 9:28 PM

Buna ziua!
Intrucat nu reusesc sa vorbesc cu Dvs pe telefonul fix de la firma(indiferent de ora la care sun) am sa va rog sa-mi spuneti ce se intampla cu acel dosar al meu si acel contract nu de alta dar trebuie sa stiu si eu ce am de facut.Adica intarzie plecarea, s-a razgandit si acest angajator din Lichtenstein?
Va reamintesc ca in acest moment eu am un loc de munca din care castig binisor, dar sunt in discutii pentru mai bine.....si nu as vrea sa pierd vremea si nici sa bat pasul pe loc asteptand ca Global Recruting sa-mi trimita un contract(pemtru ca observ ca pe Tjobs s-a prelungit peroada de valabilitate a anuntului pana pe 31.05.10).
Deci dupa ce mi-am onorat promisiunea si v-am trimis banii , astept si eu cateva informatii mai concrete legate de contractul meu, nu de alta dar a cam trecut o luna de cand ne-am vazut la Mures si de cand v-ati luat banii si as vrea sa stiu ce am de facut in urmatoarea perioada.
Multumesc!
Cu stima!

PENTRU CELE DECLARATE MAI SUS IMI ASUM INTEGRAL RASPUNDEREA, PTR EVENTUALELE ACTIUNI IN INSTANTA DEMARATE CA URMARE A POSTARII MELE.

E-mail: Lazar_g_mariuS@yahoo.com.com

marius.lazar79@gmail.com

Tf. 0747365438
marius1979
Nou venit
Nou venit

Mesajde Global-Recruting pe 26 Sep 2010, 14:03

Pentru o corecta informare a tuturor celor interesati:
Aceasta postare se doreste a fi un drept la replica fata de cele postate pe acest forum si pe altele de numitul: LAZAR MARIUS din Galati.
Pana la aceasta data nu am raspuns in nici un fel postarilor facute de aceasta persoana la sugestia avocatului firmei intrucat am dorit sa adunam porbe ce vor fi folosite in instanta impotriva numitului Lazar Marius.
Ce face aceasta persoana? Calomniaza firma Global Recruting, pe mine personal, sotia mea, familia mea in scop de santaj si se foloseste de dumneavoastra, cei care cititi postarile lui pentru a-si pune in aplicare planul lui de santaj.
Pentru o corecta informare trebuie sa cunoasteti faptele,cum actioneaza Lazar Marius si ce urmareste.
FAPTE:
Aceasta persoana s-a inscris intr-adevar la unul din job-urile oferite de Global Recruting in a doua parte a lunii Martie 2010. La momentul inscrierii i s-a comunicat cum ca pentru definitivarea ofertei are de asteptat 3 luni, lucru cu care a fost de acord dar sa analizam in detaliu spusele lui:
El spune:
" Zis-si facut, am plecat la Mures unde m-am gasit cu Buturca Radu si a sa sotie Buturca Aurelia ptr a sustine interviul.Spre surprinderea mea am observat ca desi trebuia sa sustin un interviu in engleza ptr job , nu l-am sustinut(am zis ca poate s-a gandit omul ca daca am doua facultobsati terminate ma descurc si la engleza si am trecut cu vederea acest aspect care mi-a ridicat semne de intrebare).In timpul intervilui recunosc ca mi-a facut impresie buna, ptr ca-l vedeam revoltat pe clasa politica romaneasca, pe romani pe care-i considera neseriosi, hoti si-asa mai departe....si mi-am zis ca uite am gasit si eu un administrator serios si care n-are obiceiul de-a cocolosi clientii si natia"

Realitatea este::
Acest domn pretextand ca nu poate veni in cursul saptamanii la inscriere a venit intr-o sambata, nu a venit la o intalnire ( in nici un caz cu mine si cu atat mai putin cu sotia mea !!!!! - poate are frustrari legate de femei dar e bine sa " se intalneasca cu rudele lui cu femei platite daca are o astfel de problema"). Mai avea drum de facut din cele ce spunea si se cam grabea ( acum inteleg tot scenariul lui ) drept pentru care am avut o discutie cu el legata de oferta, la finalul acestei discutii Lazar Marius a decis ca doreste sa se inscrie si sa aplice la job drept pentru care i-am prezentat formularul de inscriere. Presupun ca se crede foarte destept din moment ce se tot lauda cu cele 2 facultati dar in nici un caz nu au existat DISCUTII PE TEME POLITICE SI ORICE ALT FEL DE CONVERSATII CARE NU AU LEGATURA CU JOB-UL. Daca Lazar Marius vrea sa faca politica e liber sa o faca, oricum inclinatie spre acest domeniu are din belsug. Nu au existat comentarii legate de job sau formularul de inscriere si cel mai bun argument este acesta: DACA AVEA DUBII SAU DACA ERA CEVA NECLAR DE CE S-A MAI INSCRIS ?????? SI ASTA AVAND IN VEDERE CA ARE 2 FACULTATI ................

Apoi in a doua parte a lunii mai tatal meu a decedat si de acum inainte apar elemente pe care el niciodata nu le-a publicat, motivul fiind acela de a dezimforma si calomnia pentru a-si duce la bun sfarsit planu lui de santaj. In acea perioada fiind ocupat cu pregatirea inmormantarii tatalui meu am primit urmatorul mesaj de la "domnul" LAZAR MARIUS:
RASPUNDE IN PI.... MATII LA TELEFON BAGAMI-AS P..A IN MATA ------ Measaje de acest format au continuat imediat dupa aceea asta in conditiile in care a fost anuntat de decesul tatalui mei.
Ce nu a mai publicat el este ca l-am sunat si am incercat sa cer explicatii dar mi-a inchis telefonul spunand ca este ocupat. I-am sunat sotia si ....... surpriza ..... " doamna Lazar Marius" imi spune ca poate era nervos cum ca el asa vorbeste la nervi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! In opinia mea elpoate vorbi asa la nervi cu sotia lui sau cu familia lui daca acestia ii permit acest lucru...... Va puteti imagina deci ce tip de caracter si morala este in aceasta familie .............................

Dupa aceasta convorbire am luat decizia de a renunta la acest tip de candidat ( cred ca si dumneavoastra ati fi facut la fel ) drept pentru care i-am trimis pe adresa lui de email cererea de retragere pentru a incheia socotelile cu acest specimen.
De atunci au inceput mailurile si telefoanele de santaj in care spunea ca trebuie sa fac ce zice el cum ca ar trebui sa ma gandesc ca pagubele pe care mile poate produce sunt mult mai mari decat cere el si va dau un exemplu:

Return-Path: <lazar_g_marius@yahoo.com>
Delivered-To: office@eurozone-jobs.com
Received: (qmail 5361 invoked by uid 399); 24 Sep 2010 13:38:17 -0000
Received: from unknown (HELO web39702.mail.mud.yahoo.com) (209.191.106.48)
by mail9.hostingweb.ro with ESMTP; 24 Sep 2010 13:38:17 -0000
X-Originating-IP: 209.191.106.48

cu textul:
> ----- Original Message -----
> From: LAZAR MARIUS
> To: Global Recruiting Romania - Radu Butiurca
> Sent: Friday, September 24, 2010 10:53 AM
> Subject: Re: ma bucur tare mult!
>
>
> radule , eu pierd timpul si tu la fel ....dar mai pierzi si bani
> pot sa spun ca in astaea 3 zile de cand tot btrimit mailul O d-na Livia din Hunedoara (care am inteles ca a aplicat cu sotul ei) + un tip din Mures(ungur) au putut afla adevarata fata a global
> deci , eu cred ca nu ar trebui s-o mai lalai.....
=============================================================================
sau:

Am gresit eu,e vb de Silvia Balica din Hunedoara daca-mi amintesc bine,iar ungurul este Atilla si nu mai stiu cum ,mi se pare firesc sa ii pun in legatura si cu alti aplicanti ........ ii dam inainte asa,fiecare cum il duce capul ,la tine ma refer ptr ca la mine stiu ce am de facut,un weekend placut

=============================================================================

Va precrizez ca am copiat doar ultimele mesaje primite de la el, restul si bineinteles si acestea vor fi folosite de noi ca proba in instanta impotriva lui Lazar Marius.

Ce e interesant este ca unii oameni au "pus botul" cum se spune la tot demersul si la toate calomniile generate de Lazar Marius care are urmatoarea tehnica:
isi da nume, telefon, adresa de mail ca sa va foloseasca pe dvs in actul de santaj impotriva Global Recruting si tese o poveste care poate da de gandit unora care nu sunt atenti la ce si cum spune sau face acest Lazar Marius.

Pot sa va scriu despre aceasta persoana 10 pagini si tot nu terminam..... tot el spune ca am un restaurant "TEO" ........ ar fi bine sa am si Marriot si Grand hotel si Continental ..... dar nu le am si nu sunt ale mele.

Vreau sa va precizez iarasi ca acest Lazar Marius posteaza pe unde apuca calomnii impotriva noastra sub diferite nick-uri ......... asta ca sa prinda mai multa credibilitate si ca lucrurile sa para altfel de cum sunt.
Ah hotarat ca este momentul sa punem acet drept la replica deoarece pana acum am strans suficiente dovezi xare probeaza calomnia, santajul si inca cateva infractiuniuni de care se face vinovat Lazar Marius si care vor fi prezentate instantei de judecata.
Voi cei care cititi unele sau altele pe internet sa nu uitati ca si dvs la randul vostru puteti da de un dezaxat care sa va faca in fel si chip si impotriva caruia singura cale de aparare este aceea de a-l lasa sa isi dea in petic ca sa strangeti dovezi impotriva lui.

Ma astept ca dupa acest drept la replica sa apara postari impotriva mea sub mai multe nick-uri, de exemplu "marczi" sau cine stie ce nick-uri isi mai face Lazar Marius care, cred ca va incerca inca o scurta perioada sa de calomnieze...

Cu stima,
Radu Butiurca
Global-Recruting
Nou venit
Nou venit

Mesajde vic pe 26 Sep 2010, 15:08

am sa va rog sa va reglati conturile pe privat.

multumesc pt intelegere
Imagine
Important!: Inainte de a pune intrebari in forum va rugam cititi Ghidul romanului in Belgia sau Intrebari frecvente pe Rombel
vic
Editor Rombel
Editor Rombel

Mesajde silvia81 pe 27 Sep 2010, 10:54

:shout:
Ultima oară modificat de silvia81 pe 27 Sep 2010, 12:53, modificat 1 dată în total.
silvia81
Nou venit
Nou venit

Mesajde vic pe 27 Sep 2010, 12:20

iar eu sper ca le veti rezolva in romania :shout: , altfel ma vad nevoita sa va arunc mesajul la pubela
multumesc pt intelegere
Imagine
Important!: Inainte de a pune intrebari in forum va rugam cititi Ghidul romanului in Belgia sau Intrebari frecvente pe Rombel
vic
Editor Rombel
Editor Rombel

Mesajde silvia81 pe 27 Sep 2010, 12:44

da, chiar asa!
silvia81
Nou venit
Nou venit

Mesajde mishulyna pe 07 Oct 2010, 00:45

vic scrie:iar eu sper ca le veti rezolva in romania :shout: , altfel ma vad nevoita sa va arunc mesajul la pubela
multumesc pt intelegere

Regulamentul Rombel ce prevede în acest caz?
Daca prevede ceva, faci dupa regulament; daca nu prevede, sesizezi pe cine trebuie si regulamentul poate fi modificat!
Rombel nu exista ca sa te bagi tu în seama ca moderatoare!
Ca user poti sa te bagi în seama, vezi cazul meu. ;)
Dar ar trebui sa ai ceva cât de cât inteligent de spus. Astept...
Mieux vaut aller seul quelque part que nulle part à plusieurs.
mishulyna
Guru
Guru

Locaţie: 4020 Liege

Mesajde vic pe 07 Oct 2010, 13:30

mishulyna scrie:Regulamentul Rombel ce prevede în acest caz?
Daca prevede ceva, faci dupa regulament; daca nu prevede, sesizezi pe cine trebuie si regulamentul poate fi modificat!

nu tin neaparat sa-mi fac testul IQ pe rombel :yellgrin:

Vrei in sabii sa ne batem sau in sosete sa ne mirosim? ca am o cafea buna special pt tine :inlove:
Imagine
vic
Editor Rombel
Editor Rombel

Mesajde mishulyna pe 10 Oct 2010, 19:41

vic scrie:
mishulyna scrie:Regulamentul Rombel ce prevede în acest caz?

nu tin neaparat sa-mi fac testul IQ pe rombel :yellgrin:

Daca nu aici atunci unde, daca nu tu, atunci cine? ;)
vic scrie:Vrei in sabii sa ne batem sau in sosete sa ne mirosim? ca am o cafea buna special pt tine :inlove:

Hai sa bem cafelele mai întâi ( si eu am una pentru tine!)
Pe urma om mai vedea cine scrie mai corect româneste dupa 2-3 cafele! :yyton:
Mieux vaut aller seul quelque part que nulle part à plusieurs.
mishulyna
Guru
Guru

Locaţie: 4020 Liege

Mesajde Mihai Grecu pe 13 Feb 2011, 20:29

Ma numesc Mihai Grecu, am venit cu Global Recruting aici in Anglia la hotel ca ospatar. Adevarul este ca am plecat 5 persoane si la acel moment ma simteam nedreptatit. De ce ma simteam nedreptatit? La acel moment ne-am prezentat toti 5 la sediul global, inainte sa ne elibereze ei contractele toti " colegii" mei erau ok dar apoi au dat din colt in colt si au spus ca a intervenit ba una, ba alta si nu au mai platit suma convenita cu Global Recruting ca mediere. Au spus ca o platesc din primul salariu, adica in 30 zile si au scris asta pe contractul de mediere. Asta era in august 2010. Radu Butiurca pe care il blamati a sunat aici la sfarsitul lunii octombrie, prin decembrie, si acum 3 zile ca sa isi primeasca banii ca si mediere. "Colegii" mei bineinteles ca nu au platit si nici nu au avut de fapt de gand sa plateasca medierea ..... de ce?! - unul dintre colegi, ii dau si numele, Sergiu a zis: da-l in p...a ca il costa mai mult sa ne dea in judecata daca vrea sa isi recupereze banii. Asa s-a ajuns la situatia de acum 3 zile cand domnul radu a sunat aici dupa banii sai, ce 4 i-au inchis telefonul si radeau cum l-au futut apoi a venit managerul de hotel si ne-a intrebat de ce nu ne-am onorat obligatiile. Eu am replicat ca sunt singurul din 5 care am procedat corect. A zis ca daca stiam ce fac ceilalti colegi de ce nu m-am dus sa-i spun. Si uite asa, ne-a spus ca incepand cu data de 15 sa parasim hotelul ca nu vrea sa mai lucreze cu oameni ca noi. Eu mi-am pierdut serviciul din cauza unora care atunci cand li s-a facut oferta au spus ca sunt de acord cu ea si vor plati costurile iar cand am ajuns la contract s-au facut ca ploua. De fapt cred ca asta gandeau si din tara cand l-au tepuit pe Radu Butiurca si firma Global Recruting. Eu zic cs daca semnezi un contract trebuie sa te ti de el dar vad ca asta se intampla doar la 1 din 5. Din cauza unora ca voi cei care postati aici si in alte parti am ramas eu fara serviciu si tu al cred ca urmareai acelasi lucru. Parerea mea este ca Global recruting lucreaza corect dar corecti nu sunt oamenii care atunci cand nu le iese smecheria se apuca sa arunce cu noroi. Credeti ca vreunul din cei 4 "colegi" de-ai mei are vreo remuscare ca eu am banci de platit si acum nu mai acu cum din cauza lor???!!!! Asta e..... o tara de prosti care se cred destepti si smecheri. Nu tin parte firmelor de recrutare mai ales ca pe mine m-a tepuit cu adevarat Danfil jobs din brasov. Am dat si eu de o firma care lucreaza corect adica Global Recruting si constat ca de fapt oamenii sunt cei care dau tepe firmei de plasare. Scriu toate astea pentru ca de pe 15 nu mai am servici si pe 25 trebuie sa platesc rata la banca. Nu credeam ca se poate intampla una ca asta.
Acum o sa se spuna in bunul stil romanesc de catre niste c...ati cum ca sunt omul lui Radu...... Alora care ganditi asa va doresc sa ajungeti ca mine sa sa nu puteti plati ratele la banca din cauza unor oameni de nimic
Mihai Grecu
Nou venit
Nou venit

Mesajde Mihai Grecu pe 13 Feb 2011, 20:29

Ma numesc Mihai Grecu, am venit cu Global Recruting aici in Anglia la hotel ca ospatar. Adevarul este ca am plecat 5 persoane si la acel moment ma simteam nedreptatit. De ce ma simteam nedreptatit? La acel moment ne-am prezentat toti 5 la sediul global, inainte sa ne elibereze ei contractele toti " colegii" mei erau ok dar apoi au dat din colt in colt si au spus ca a intervenit ba una, ba alta si nu au mai platit suma convenita cu Global Recruting ca mediere. Au spus ca o platesc din primul salariu, adica in 30 zile si au scris asta pe contractul de mediere. Asta era in august 2010. Radu Butiurca pe care il blamati a sunat aici la sfarsitul lunii octombrie, prin decembrie, si acum 3 zile ca sa isi primeasca banii ca si mediere. "Colegii" mei bineinteles ca nu au platit si nici nu au avut de fapt de gand sa plateasca medierea ..... de ce?! - unul dintre colegi, ii dau si numele, Sergiu a zis: da-l in p...a ca il costa mai mult sa ne dea in judecata daca vrea sa isi recupereze banii. Asa s-a ajuns la situatia de acum 3 zile cand domnul radu a sunat aici dupa banii sai, ce 4 i-au inchis telefonul si radeau cum l-au futut apoi a venit managerul de hotel si ne-a intrebat de ce nu ne-am onorat obligatiile. Eu am replicat ca sunt singurul din 5 care am procedat corect. A zis ca daca stiam ce fac ceilalti colegi de ce nu m-am dus sa-i spun. Si uite asa, ne-a spus ca incepand cu data de 15 sa parasim hotelul ca nu vrea sa mai lucreze cu oameni ca noi. Eu mi-am pierdut serviciul din cauza unora care atunci cand li s-a facut oferta au spus ca sunt de acord cu ea si vor plati costurile iar cand am ajuns la contract s-au facut ca ploua. De fapt cred ca asta gandeau si din tara cand l-au tepuit pe Radu Butiurca si firma Global Recruting. Eu zic cs daca semnezi un contract trebuie sa te ti de el dar vad ca asta se intampla doar la 1 din 5. Din cauza unora ca voi cei care postati aici si in alte parti am ramas eu fara serviciu si tu al cred ca urmareai acelasi lucru. Parerea mea este ca Global recruting lucreaza corect dar corecti nu sunt oamenii care atunci cand nu le iese smecheria se apuca sa arunce cu noroi. Credeti ca vreunul din cei 4 "colegi" de-ai mei are vreo remuscare ca eu am banci de platit si acum nu mai acu cum din cauza lor???!!!! Asta e..... o tara de prosti care se cred destepti si smecheri. Nu tin parte firmelor de recrutare mai ales ca pe mine m-a tepuit cu adevarat Danfil jobs din brasov. Am dat si eu de o firma care lucreaza corect adica Global Recruting si constat ca de fapt oamenii sunt cei care dau tepe firmei de plasare. Scriu toate astea pentru ca de pe 15 nu mai am servici si pe 25 trebuie sa platesc rata la banca. Nu credeam ca se poate intampla una ca asta.
Acum o sa se spuna in bunul stil romanesc de catre niste c...ati cum ca sunt omul lui Radu...... Alora care ganditi asa va doresc sa ajungeti ca mine sa sa nu puteti plati ratele la banca din cauza unor oameni de nimic
Mihai Grecu
Nou venit
Nou venit

Următorul

Înapoi la Emigreaza in Belgia