s-a constituit filiala PNTCD Europa

Bombaneli personale si interpersonale, certuri cum numai pe RomBel poti vedea, harjoneli a
celor cu prea mult timp liber ce vor sa fie "on spot"...

Moderatori: Moderatori Rombel, Editor Rombel

Re: s-a constituit filiala PNTCD Europa

Mesajde Guest pe 28 Sep 2013, 08:55

Pentru Aldo , ai citit romanul " Prostul si Marlanul " ? mai exact paragraful in care Marlanul salveaza Prostul ? , fiind un roman plictisitor n-am mai incercat sa decodific cuprinsul si incheierea , tot in introducere Marlanul ii spunea Prostului , ceva despre regalitate , ii insira niste epitete non-sens , bla-bla , a da, cand Marlanul ii fura ideile Prostului s.a.m.d , as fi vrut sa mai spicuiesc cate ceva dar din pacate am aruncat cartea . Nu ceezi ca Marlanului alis Prostul i s-a acordat prea multa atentie?
Guest

Mesajde TANASESCUGinu pe 28 Sep 2013, 09:56

Paul Tanase scrie:Pentru Aldo , ai citit romanul " Prostul si Marlanul " ? mai exact paragraful in care Marlanul salveaza Prostul ? , fiind un roman plictisitor n-am mai incercat sa decodific cuprinsul si incheierea , tot in introducere Marlanul ii spunea Prostului , ceva despre regalitate , ii insira niste epitete non-sens , bla-bla , a da, cand Marlanul ii fura ideile Prostului s.a.m.d , as fi vrut sa mai spicuiesc cate ceva dar din pacate am aruncat cartea . Nu ceezi ca Marlanului alis Prostul i s-a acordat prea multa atentie?
Orla alias Paul Tanase , poate fara sa vrei , ti-ai facut o caracterizare perfecta . Intradevar ti s-a acordat prea multa atentie pentru ceea ce ai dovedit ca esti. Vrei sa pari cat de cat cult , dar nu esti altceva decat un produs al politicii de promovare al nonvalorilor . Prin vocabularul folosit nu-ti dovedesti altceva decat neputinta de a aduce argumente viabile in sprijinul celor sustinute de tine. Iar in ceea ce priveste promisiunea pe care inca nu ai onorat-o , m-am lamurit , nu esti altceva decat un calomniator ordinar.
TANASESCUGinu
Membru
Membru

Mesajde pucini pe 28 Sep 2013, 12:28

of of, nu ne mai facem bine niciodata, parca suntem o natie blestemata, unde se aduna 2-3 Romani se lasa cu injuraturi cu urari de bine si sanatate maxima...chiar nu puteti sa va abtineti de la comentarii aiurea in tranvai si sa dati dovada de bun simt? chiar nu s-a prins nimic de voi din civilizatia europeana in care traiti????

oricum sper sa aveti bunul simt si sa nu raspundeti la mesajul meu, chiar va implor sa faceti nici un comentariu, va multumesc anticipat, sa aveti un week-nd fain! :yyslee:
pucini
Guru
Guru

Locaţie: Belgia

Mesajde Guest pe 28 Sep 2013, 19:17

pucini scrie:of of, nu ne mai facem bine niciodata, parca suntem o natie blestemata, unde se aduna 2-3 Romani se lasa cu injuraturi cu urari de bine si sanatate maxima...chiar nu puteti sa va abtineti de la comentarii aiurea in tranvai si sa dati dovada de bun simt? chiar nu s-a prins nimic de voi din civilizatia europeana in care traiti????

oricum sper sa aveti bunul simt si sa nu raspundeti la mesajul meu, chiar va implor sa faceti nici un comentariu, va multumesc anticipat, sa aveti un week-nd fain! :yyslee:

ba raspundem si inca cum,daca nu altii macar eu, care ai vazut ca m-am abtinut si nu am scris nimic mult timp pe topicul tau de 3 parale, de propaganda basista, ca am dat doi bani pe postarea ta basista de a populariza acest artefact de strav de asa zis partid taranist condus de sluga maidanezului de Cotroceni, intrusul Pavelescu. Faptul ca ai aparut acuma(si nu pana acuma!!!!) si vorbesti ca o mironositza generalizand pervers pur si simplu cu trimitere directa, atac direct la ultima postare care ti-a sifonat perceptia doctrinara, Orla facand parte din aceiasi "tagma" basista ca si tine, spune multe despre dragul meu prieten drag,Pucini!; dece nu l-ai nominalizat pe acest ORLA de la inceput, caci ai vazut(reciteste i postarile) ce a tot scris provocand non stop ca sa i raspund ceva necugetat ca si el, la magarii,adica cu aceiasi moneda, cu magarii,dar sper ca ai sesizat atitudinea mea ponderata; dar el a tot scris mereu in aceiasi nota si scrie si va scrie amenintand, calomniind, facand pariuri pe care nu le tine, cu alte cuvinte tipul e jupanul , tartorul baietilor fac-totum, probabil aia cu Trotsky si armata rosie in suflet,Ttrotsky de care am scris azi si eu si aia pe NN.Doar asa imi explic de ce ameninta fara sa i pese de nimieni de nimic, de Cornel (de care stii ce scria inca din primele postari!!!!)de moderatori de ...Dumnezeu si face doar ce vor muschii lui BASISTI, muschi(doctrinar vorbind) la fel de basisti ca si ai tai, dar tu esti in general un tip ponderat, dar cam viclean, straveziu de viclean, caci mai ai o postare ce suna leit cu asta cand moralizai ca bautorul de tuica din strana, dar el , popa, sta cu damigeana la vrana....si ma mir ca acuma ti-ai luat avant ...si speriat de prea stravezia ta asociere cu el, o dai cu...civilizatia, uitand de sintama "TIGANCA IMPUTITA" si restul altor sintagme la fel de civilizatoare!Pucini cu toata dragostea, ti-am demonstrat ca esti un pseudotaranist, adica taranist basist, ceea ce inseamna o blafemie sau macar un afront adus marilor inaintasi ai PNT, nu crezi?!!);faci parte din lumea lui kakarau(e topicul amicului ALDO) alaturi de ORLA si amicul sau(dar si al meu!!!!] ALDO, care ai vazut ce dragut A TITRAT ca un Crohmalniceanu sau Lovinescu,Cioculescu, creatia lui Paulika:Pur si simplu a caracterizat bolovanish-grohaishul de sughituri,galgaituri onomatopeice,mar-mar-marlanii......si....cianuri pestilential_otravitoare ale amicului sau Paulka_Orlika,...ca fiind nici mai mult nici mai putin.._"."argumentatia eleganta si subtila care ajunge unde trebuie."....si uite ca ajuns la destiantarul PUCINI!
_de ce te-i fi bagat tu in seama acuma Pucini, caci eu nu mai aveam de gand sa scriu nimic pe topicul asta al tau pe care l-am popularizat suficient ca sa stie lumea sa nu voteze in ruptul capului PNTCD-PAVELESCU caci asta inseamna sa voteze un nou mandat pentru EBA, cea plina de succesuri si desigur si pentru maidanezul de Cotroceni, indirect....caci frica mea de ani si ani din perioada CDR,cand l-a mazilit pe V Ciorbea, e ca asta vrea sa puna mana pe PNTCD inglobandu-l in partidul ala popular, caruia sa i adauge CD ul taranist si ca atare sa si insuseasca brandul si palmareul marilor taranisti.Acum ca te demascasi[vorba lui P ROMAN candva despre Seniorul Coposu, desi comparatia cu Seniorul tradat parsiv de tine si cei ce v-ati dat cu Basescu e deplasata)]sper sa dialogam noi intre noi civilizat in rijgul ideilor, desi nu ma poti acuza ca cu Orlea nu am discutat elegant si.....chiar poetic. Tu cum vrei, in proza sau in versuri?Sau oricum...de pruna sa fie!
Guest

Mesajde pucini pe 28 Sep 2013, 19:58

printre doua cani de ceai de prune m-am gandit sa iti raspund, si iti spun direct, poti sa scrii ce vrei si sa ma faci cum vrei ca nu reusesti sa ma infuri, nu ma supar fratele meu, chiar deloc, chiar ma amuza, ai Talent, esti baiat inteligent si chiar mi-ar face placere sa te intalnesc sa ne cunoastem, vom avea astfel ocazia sa ne spunem pasurile direct.....asa ca da un semnal pe privat cum pot sa iau legatura cu tine si care este disponibilitatea ta. merci
sa ai parte de un week-nd fain!
pucini
Guru
Guru

Mesajde pucini pe 28 Sep 2013, 20:00

pucini scrie:printre doua cani de ceai de prune m-am gandit sa iti raspund, si iti spun direct, poti sa scrii ce vrei si sa ma faci cum vrei ca nu reusesti sa ma infuri, nu ma supar fratele meu, chiar deloc, chiar ma amuza, ai Talent, esti baiat inteligent si chiar mi-ar face placere sa te intalnesc sa ne cunoastem, vom avea astfel ocazia sa ne spunem pasurile direct.....asa ca da un semnal pe privat cum pot sa iau legatura cu tine si care este disponibilitatea ta. merci
sa ai parte de un week-nd fain!

PS merci pentru popularizare, am inteles ca au crescut membrii PNTCD din Belgia, e bine, restul nici nu mai conteaza...
pucini
Guru
Guru

Mesajde aldo1 pe 28 Sep 2013, 20:41

Paul Tanase scrie:Pentru Aldo , ai citit romanul " Prostul si Marlanul " ? mai exact paragraful in care Marlanul salveaza Prostul ? , fiind un roman plictisitor n-am mai incercat sa decodific cuprinsul si incheierea , tot in introducere Marlanul ii spunea Prostului , ceva despre regalitate , ii insira niste epitete non-sens , bla-bla , a da, cand Marlanul ii fura ideile Prostului s.a.m.d , as fi vrut sa mai spicuiesc cate ceva dar din pacate am aruncat cartea . Nu ceezi ca Marlanului alis Prostul i s-a acordat prea multa atentie?

Asa e.Schimbul de replici acolo,ca si aici, isi consuma rapid substanta.
Vad ca esti dispus sa expermentezi pe Rombel...Libera cercetare aici,a devenit posibila datorita unor moderatori intelepti,dar si a unui material de lucru extraordinar.Ti-am luat-o un pic inainte,deci te las o perioada sa recuperezi,apoi mai discutam :)

Cele bune
aldo1
Initiat
Initiat

Mesajde Guest pe 29 Sep 2013, 05:14

Pt. Ginu , daca taceai , filozof ramaneai ( proverb) ,ai intrat ca musca-n lapte incercand sa pari garda de corp virtuala a Marlanului, spre deosebire de tine , eu chiar nu vreau sa par cat de cat cult , nu scriu fraze academice sa pot fi pe intelesul tuturor , nu doar pentru " intelepti " si " inepti" ca tine , m-ai acuzat ca nu aduc argumente viabile la ce scrie Marlanul , .... A citi- citire, ce argumente sa aduc unuia care pe un topic destinat politicii , el delireaza despre " Injectia vaginala , punctul G la femei , vitamine ....." facand copy-paste din diverse articole , sau esti interesat de toate astea? hmm.. ia zi tu ginule hmm..mai spui ca mi s-a acordat prea multa atentie , .. din partea cui ?? ia zi tu ginule hmm.. A citi-citire , daca ai fi citit acest topic de la inceput ti-ai fi dat seama ca nu eu am inceput schimbul de polemici , nici nu aveam in plan sa polemizez cu Marlanul , la fel cu tine acum , sunteti persoane neinteresante , mi-am calcat un principiu , sa pierd vremea replicandu-va , inainte sa acuzi pe cineva trebuie sa citesti foarte atent , cuvant cu cuvant , eventual sa si gandesti esenta , sau iti cer prea mult?? gin-ule , gin-ule , in fine.. cred ca am depasit spatiul acordat tie , probabil vei da o replica gen Marlanul , cu un bagaj lingvistic "academic" , sunt IMUN , daca vrei sa nu te faci de ras ai grija cum formulezi , mai bine fa o ciorna inainte , vezi , te ajut sa nu cazi in derizoriu ! gin-ule, gin-ule !

P.S. ....! gin-ule , gin-ule ...!!
Guest

Mesajde TANASESCUGinu pe 29 Sep 2013, 09:43

Ai dovedit o data in plus ca Marlan esti tu . Nu ai pomenut nimic de promisiunea pe care ai facut-o si pe care nu ai onorat-o inca , si anume aceea prin care vii cu dovezi ca Neamtul ar fi ^turnator^ . E nevoie sa-ti amintesc ce ai afirmat candva ? ^ Esti de acord ca lansand acuzatii fara dovezi,(cum am facut eu in ultima vreme) dovedesti ca esti ultima scarba de pe pamant?Si ca ca de fapt asta este cea mai josnica tactica ca sa lovesti in onoarea unui om? ^ . Pana in prezent ai dovedit ca asta esti.
TANASESCUGinu
Membru
Membru

Mesajde Guest pe 30 Sep 2013, 08:07

ginule , in finalul articolului ti-am dat cateva sfaturi , vad ca nu ai tinut cont de ele , persisti in propria-ti prostie , duci prostia la suprematie , credeam ca seful tau Marlanul detine suprematia insa tu mi-ai dovedit contrariul , nici o problema , se poate corecta dar numai prin vointa ta , daca ai, uite cum facem , trebuie sa fi foarte atent , da? , iti recomand "Dictionar Lingvistic" volumul "corecturi pentru simple replici" , nu costa mult , 50 lei+taxe curier , daca ti se pare scump cand voi lua lichidarea voi face un efort financiar si-l vei avea gratis ! nu , nu trebuie sa-mi multumesti , incerc doar sa ajut oamenii care sa afla intr-o situatie mentala precara , un simplu gest de omenie . Si acum sa descretim putin fruntile , aseara am fost cu 6 prieteni la un pahar cu gin intr-un bar , spre dimineata , obositi fiind , am incercat un stad-up comedy , in aplauzele frenetice si strigaturi si a altor consumatori , am incheiat citand din " ginu' si seful lui Marlanul" , crede-ma a fost fascinant , mi-as fi dorit sa fiti acolo ! , cand va revenii Catalin Bordea , sa-i cereti permisiunea sa urcati pe scena , nu trebuie sa vorbiti ,doar sa gesticulati , crede-ma ca v-ar sta mult mai bine decat sa pierdeti timpul sa debitati pe forum toate prostiile , oricum aici v-ati facut de ras amandoi , duetul " ginu' si seful lui Marlanul" probabil ca de aceasta data vei intelege mesajul . Daca nu pe viitor iti voi transmite asa :كنت أحمق sau 你是个傻瓜 sau మీరు ఒక అవివేకిని ఉన్నాయి , oricum au acelasi sens .

P.S . NU UITA dictionarul , te-ar ajuta in multe situatii , esti dependent de el !
Guest

Mesajde TANASESCUGinu pe 30 Sep 2013, 10:47

Cred ca esti inca sub influenta lui Bachus ( daca stii cine este ) , de aceea nu te acuz de prostie congenitala la ceea ce delirezi pe aici. De la un creier innecat in alcool nu ai ce sa ceri mai mult.
TANASESCUGinu
Membru
Membru

Mesajde Guest pe 30 Sep 2013, 11:19

ginule , penibil , penibil , penibil , numai de atat esti in stare? !vad ca nu ti-a ajuns dictionarul , nu-i nimic , ma dore capul incercand sa gasesc o solutie prin care tu ginule sa intelegi ceva , chiar nu vezi ca seful tau direct Marlanul te-a abandonat ca pe un gunoi ? el si-a atins tinta , aruncandu-te in groapa cu lei , pentru asta il apreciez , dar in acelasi timp il acuz ca a facut din tine un zombi , la asta chiar nu ma asteptam , rusine , rusine !nefericitul zombi , fara sa-ti dai seama ai cazut cu c___-n p___ ! ( interpretabil pentru cititori ) , ATENTIE! urmatoarea data ai grija la gura ! . Te atentionez mereu , parca-i fi copil rasfatat , cred ca esti irecuperabil , da , asta e termenul , i-re-cu-pe-ra-bil , uite , iti despart si in silabe doar , doar vei intelege , ginule , ginule!

P.S. Nu inteleg ginule cum poti sa te faci de ras intr-un interval asa scurt !
Guest

Mesajde TANASESCUGinu pe 30 Sep 2013, 11:43

Ramane cum am spus mai devreme , este prea greu pentru tine sa poti gandi cu atat sange in alcool . Capul te doare de la mahmureala permanenta in care te gasesti , nicidecum de la a cauta solutii , caci nu esti in stare de asa ceva . Ca sa nu mai vorbesc de limbajul folosit pe care moderatorii il accepta tacit . Mie mi s-a atras atentia pentru mult mai putin .
TANASESCUGinu
Membru
Membru

Mesajde Guest pe 30 Sep 2013, 12:03

ginule , in ciuda nenumaratelor sfaturi pe care ti le-am adresat , observ ca ai intrat in ipotenta intelectuala , spui ceva legat de solutii , intr-o mormaiala specifica tie , solutii ti-am dat , vad ca nu esti in stare sa le gestionezi , ce solutii sa-ti mai dau ? nu stiu . Te legi de nu stiu ce limbaj folosit de mine , ce naiba ma ginu esti virgin ? esti rusinat? ... in fine , uite iti propun pentru ceva timp sa lasam cititorii linistiti sa se delecteze , apoi revenim , hmm , ce zici? intre timp poate-ti ajunge si dictionarul , iti acord timp de lectura , intre timp trebuie sa plec la schimbul 2 , am de reparat un carburator de dacie , vechi , daca ai timp treci pe la service-ul nostru sa mai discutam , de una de alta , poate poti sa ne si ajuti , sufland in jiglere , este doar o optiune a ta, cred ca ti-ar prinde bine .
Guest

Mesajde RLC pe 30 Sep 2013, 14:18

Va rog sa pastrati un limbaj civilizat, n-as vrea sa trimit subiectul la "Loc de dat cu capul"!

Multumesc!

C.
RLC
Moderator
Moderator

Locaţie: Ixelles

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Loc de dat cu capul